اخبار
سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧
ثبت نام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان
ثبت نام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان
http://samane.labbayk.ir
٠٩:٤٧ - 1395/09/21 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 


  چاپ        ارسال به دوست

دانشگاهیان فرماندهان جنگ نرم هستند/نقش برجسته دانشگاهیان در حادثه 9 دی ماه

 

 

 

 

 

دانشگاهیان فرماندهان جنگ نرم هستند/نقش برجسته دانشگاهیان در حادثه 9 دی ماه
نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت : نقش دانشگاهیان اعم از اساتید بزرگوارو دانشجویان که فرماندهان جنگ نرم هستند حساس است.

به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، حجت الاسلام  والمسلمین  سیدوحید معتمدی گفت:  9 دی ماه به تعبیر مقام معظم رهبری از ایام ا... و روزهای به خصوص نظام مقدس جمهوری اسلامی است  و در این روز دست قدرت خدا دیده شد و نصرت الهی به یاری مردم آمد تا مردم بصیر وآگاه کشورمان با قدم های خودشان و باتکیه بر فرهنگ اصیل اسلامی، تشیع و ایرانی یک قائله فتنه سخت و پیچیده را که جمهوری اسلامی دچار آن شده بودختم کنند.
وی در ادامه ضمن تبریک گرامیداشت روز 9 دی به دانشگاهیان افزود: دانشگاهیان در سال 88 نقش بسزایی داشتند و این قشر نخبه، فرهیخته و تاثیرگذار در جامعه هرچه بیشتر و بهتر بصیرت خود را به نمایش بگذارد جامعه بیناتر و آگاهتر خواهد شد و دراین ایام که سالگرد 9 دی ماه است نقش دانشگاهیان اعم از اساتید بزرگوارو دانشجویان که فرماندهان جنگ نرم هستند حساس است .
نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت : بازخوانی حادثه 9 دی چندین نکته را تبیین می کند و نکته اول این است که همه عزیزان از این حادثه، فتنه هشت ماهه و به دنبال آن حادثه عظیم نه دی ماه با دیده عبرت نگاه کنند زیرا دیده عبرت به این حادثه باعث می شود انسان در حوادث بعدی چشم بینا وبصیر داشته باشد، حتما عزیزان مطالعه داشته باشند و از طریق متون، کتب، اساتید و نخبگان و تاثیرگذارانی که درمتن حادثه 88 بودند کسب اطلاعات نمایند تا این واقعه به صورت کامل، مورد فهم و دقت قرار بگیرد واز این  حادثه عبرت بگیریم.
وی افزود: بعد از اینکه افراد خودشان در این زمینه مطالعه کردند برای دیگران نیز موضوع 9 دی ماه را در قالب سخنرانی، کارگاه های بصیرت افزایی و قالب های هنری روشن و تبیین کنند تا دیگران هم ازدید بلند و نگاه نافذ مطلعان بهره مند شوند.
حجت الاسلام والمسلمین معتمدی اظهار کرد: حقیقتا خداوند متعال، روح مطهر سیدالشهدا و جان های پاک مردم ایران که عاشقان کشور،  سیدالشهدا و عاشورا بودند حادثه نه دی ماه را خلق کرد واین حادثه در تاریخ انقلاب ماندگار شد که ان شاا..باعث عبرت برای شیفتگان، دلدادگان وطرفداران انقلاب شود  و کسانی که فتنه کردند و در آینده در نظر دارند فتنه کنند نیز با یاداوری این حادثه درس عبرت بگیرند و بدانند این مردم بیدارند، خداوند پشتیبان این مردم است و روح مطهر سیدالشهدا نگهبان مملکت اسلامی است.
وی در پایان گفت: ستون اصلی که باعث شد این حادثه از یک تهدید بزرگ به فرصت تبدیل کرد و آن ستون اصلی حرکت عظیم 9 دیماه ولایت فقیه بود که به تعبیر امام خمینی(ره) پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به ممکت شما آسیبی نرسد و مردم این پشتیبانی رابه خوبی نشان دادندو ان شاا.. این پشتیبانی از این به بعد در رفتار، گفتار و کردار و دید همه مردم به خصوص دانشگاهیان تجلی پیدا کند .


٠٠:٣٠ - شنبه ٩ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٣٤٤٠    /    تعداد نمایش : ٥٠٣خروج

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به مرکز اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی می باشد