چهارشنبه ١٢ آذر ١٣٩٩
اندیشه امام و رهبری
ائمه جماعات
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «
مقالات
 
دکتر محمدعلی رفیعی محمدی؛
روابط پنهان در سایه‌ی کاهش نظارت خانواده
در گذشته نظارت و کنترل خانواده‌ها عاملی بازدارنده در بروز آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌آمد؛ اما متأسفانه به مرور زمان، نقش نظارتی خانواده‌ها کم‌رنگ‌تر شد. گویی خانواده‌ها به جای آموزش و تقویت مهارت‌های ارتباط با فرزندان، راه آسان‌تر را انتخاب کرده‌اند و آن هم آزادی مطلق، بدون کمترین نظارت بر عملکرد فرزندان است.
١٣٩٢/٠٤/١٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
بررسی شاخص‌های توسعه‌ی کشور در دوران انقلاب بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری؛
ایران چگونه روند پیشرفت را طی نمود؟
مقام معظم رهبری چندی پیش در سخنانی، به مرور برخی از پیشرفت‌های کشور پرداختند. از نظر ایشان، این راه طولانی، اما پُرافتخار با سه باور امام، رحمت الله علیه، (باور به خدا، باور به مردم و باور به خود) قابل پیمودن است. مقاله‌ی حاضر در این چارچوب، به تبیین پیشرفت‌های کشور در قیاس با پیش از انقلاب می‌پردازد.
١٣٩٢/٠٤/١٠ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
عفاف، گوهر ارتباطات انسانی
نظام ارتباطی عفاف
زن در قبال رعایت حجاب، علاوه بر اعلام عفت خود، عفت جامعه را نیز تضمین می‌کند. بنابراین رعایت حجاب بهترین راه اعلام عفت است و ثمره‌ی آن امنیت جنسی است؛ همان امنیتی که امروزه حلقه‌ی مفقوده‌ای در جوامع غربی است...
١٣٩٢/٠٤/٠١ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

حلقه‌ی گم‌شده در روابط همسران
عدم توجه به نظام حق و تکلیف در روابط زوجین، موجب مردسالاری یا زن‌سالاری در نهاد خانواده خواهد شد. بدین معنا که اگر زن یا مرد به حقوق خود واقف، اما به تکالیفشان بی‌اعتنا باشند، پیامد قهری آن، زن‌سالاری یا مردسالاری خواهد بود. این در حالی است که راهکار اسلام جهت اجرایی کردن عدالت تکلیف‌گرایی است.
١٣٩٢/٠٣/٢٧ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
مصاحبه با حجت الاسلام والمسلمين حميد رضا مظاهري سيف
رهبران عرفان‌هاي دروغين، هيچ جاذبه‌اي ندارند! .
بشر در دنياي پر زرق و برق امروز همچنان گمشده‌اي دارد که از آن به عطش معنوي تعبير مي‌شود. در اين ميان اشخاصي با ادعاهاي گزاف براي پاسخ به اين عطش وارد ميدان شده‌اند و مريداني را به دنبال خود کشيده‌اند.
١٣٩٢/٠٣/٢٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

2 صفحه بعدی >>

هم اندیشی
دفتر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی
جلسه آزاداندیشی انتخابات
اوقات شرعی
پیوندها
Error on query in tag id=37